SILVER & METAL / Silver / Sockerskål 5704364
nr 570 4364
Sockerskål
Lenght: ()
med lock, på fot, nysilver, Renässans-stil, 1800/1900-tal, höjd: 34
Estimate:
100
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday Mars 9 2009
at 18:56:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
250 kr
200 kr
300 kr
450 kr
500 kr
650 kr
7
600 kr
7
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.